İzmir Tente

İzmir Tente

Yılların tecrübesi ve birikimi ile hizmet verdiğimiz İzmir tente konusunda, gelişen teknolojiyi güncel olarak takip ederek sektöre yeni bir nefes kazandırmakta ve en yenilikçi hizmet anlayışı ile hareket etmekteyiz.  İzmir tente ve gölgelik sistemlerinin öncüsü olan firmamız, en gelişmiş ürün yelpazesi ile hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Sürekli ARGE çalışmaları ile tente ve gölge sistemleri üzerine yenilikleri keşfetmek ve sektöre bu yenilikleri entegre etmek arzusuyla hareket etmekte, bu kapsamda çok detaylı araştırmalar yapmaktayız. Uzun yıllar boyunca sektöre yeni bir nefes kazandırma çalışmalarının olumlu neticeleri sonucunda, İzmir tente sektörünün yenilikçi firmaları arasında yer almayı başarmış bulunmaktayız. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki tente sistemlerini de yakından takip ederek, işlevsellik açısından tüm fonksiyonel çeşitleri Türkiye tente sektörüne dahil etmeye çalışmaktayız.

Tente Modelleri

Oval Pergola Sistemleri

Açılır kapanır özellikli tente sistemi olan oval pergola tente sistemi, farklı hava koşullarından korunmak için tasarlanmış oldukça fonksiyonel tenteler arasında yer almaktadır. Rüzgarlara karşı 8. Derecede dayanıklılık gösteren oval pergola tente sistemleri, düz çeşitlerinde ise rüzgarlara karşı 6. Derecede dayanıklılık göstermektedir.

Mekanlarınıza görsel açıdan da önemli katkılar sunan oval pergola sistemi, sempatik tasarımı ile hayal gücünüzün tanımlamasını tentelere yansıtacak güzelliğe sahiptir. Son derece estetik hatlara sahip olan ürün, her türlü mekan için rahatlıkla kullanılabilecek tasarımı ile göz doldurmaktadır. Dickson blackout kumaşından yapılan ve ratio-motor ile hareket kabiliyeti kazandırılan oval pergola tente, mekanlarda sıklıkla tercih edilen otomatik tente modelleri arasında yer almaktadır. Uzaktan kumanda ile hareket ettirilebilir olan tente, tüm estetik özellikler düşünülerek imal  edilmekte  edilmek de ve İzmir tente sistemleri güvencesi ile montajı yapılmaktadır. 11 metreye kadar açılabilir özelliği bulunan tentenin genel özellikleri, aşağıdaki gibidir.

  • Elektrostatik toz boya ile boyanmış olup, yüksek mukavemet sağlayan alüminyum alaşımlı malzemeden yapılmaktadır.
  • Kumaşı beyaz, krem ve gri renklerdedir.
  • Konstrüksiyon renkleri ise, krem, siyah, beyaz, gri ve kahverengidir.
  • Kullanılan kumaş 5 yıl garantili olup, ısı ve ışık geçirmeyen ve alev yaymayan blackout kumaştır. Sistemin çalışmasında kumaş, geriye doğru katlanarak kullanılmaktadır.
  • Paslanmaz 120×80 mm zemin profilleri.
  • Yaklaşık 30 cm kar kalınlığı ve saatte 90 km hızla esen rüzgara karşı dayanıklıdır.

Raylı Tente Modelleri

Montaj edildiği alanda sabit kalmakla birlikte, ray sistemlerinin üzerinde bulunan rulmanların hareket etmesi ile açılıp kapanır özellik kazandığı için, raylı tente olarak anılmaktadır. Farklı birçok modele sahip olan raylı tenteler, metal aksamın üzerine ahşap kaplama yapılarak da kullanılabilmektedir. Genellikle kafe ve restoranlarda kullanılan raylı tenteler, otomatik motorları sayesinde pratik kullanıma olanak tanımaktadır. Müşteri isteğine göre uzaktan kumandalı olarak da imal edilen tenteler, talep üzerine İzmir Tente Sistemleri tarafından led ya da farklı aydınlatma seçenekleri ile de aydınlatılmaktadırlar.  Raylı tentelerde kullanılan blackout tente kumaşı, çok zor hava koşullarına karşı dayanıklı olup, rüzgar ve kar gibi hava koşullarına karşı üst düzey koruma sağlar. Yangın gibi olumsuz durumlarda ise, alev yaymayan özelliğe sahiptir. İzmir tente olarak sunduğumuz raylı tente sistemleri, kış bahçeleri içinde ideal tente modelleri arasında yer almaktadır.

Mafsallı Tente Modelleri

Mafsallı tenteler, çok daha küçük alanlara da rahatlıkla uygulanabilir tente modelleri arasındadır. 185 cmlik alana uygulanabilir özellikte olup, sizlerin isteği üzerine güneş ve rüzgar sensörlü ve motorlu olarak imal edilebilmektedir. Böylelikle tenteyi açmak  ya da kapatmak için zaman kaybı yaşamamış olursunuz. Mafsallı tente modelleri için herhangi bir özel kumaş bulunmayıp, müşterinin isteğine göre herhangi bir tente kumaşı kullanılabilmektedir.  Ayrıca eğimi de, montaj sırasında belirlenebilir özellikte olduğu için, ekstra bir avantaj sunmaktadır.

Körüklü Tente Modelleri

Genellikle ev, ofis ve dükkan önlerinde, içeriye güneş ışınlarının girmesini engellemekte kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yağmur damlalarını engellemek içinde, sıklıkla tercih edilmektedir. Körüklü bir akordiyona benzemesi sebebiyle, körüklü tente olarak anılmaktadır. İstenilen ebatta üretilebilen körüklü tenteler, İzmir tente güvencesiyle dilediğiniz alana uygulaması yapılmaktadır.

İşçilik olarak diğer tente modellerine göre biraz daha zor olsa da, fiyat bakımından uygundur. Toplandığında bir yelpaze görünümü alan körüklü tente modelleri, işçiliği zor olmasına rağmen daha az malzeme kullanılması sebebiyle ucuz olmaktadır. Türkiye’de genellikle büfeler ve küçük ölçekteki dükkanlarda, daha yaygın kullanılmaktadır. Cam önünde bulunan ürünlere, güneş ışınlarının zarar vermesi, böylelikle engellenmektedir. Körüklü tentelerde genellikle polyester ya da akrilik tente kumaşları kullanılmaktadır.  Blackout tente kumaşının kalın olması sebebiyle, körüklü tentelerde kullanılmamaktadır.

İstediğiniz uygulanabilir tente kumaşına göre de, fiyatta farklılıklar görülebilmektedir.

Sabit Dekoratif Tente Modelleri

Dükkan ve evlerin kapı ve pencereleri için kullanılan ve sıklıkla karşılaşılan tente modelleri arasında yer almaktadır. Dekoratif görüntüsü için dahi tercih edilebilecek bir model olup, kapı ve pencere önlerinde sabit kalacak şekilde duvara monte edilmektedir. Diğer tenteler gibi, hareket edecek bir mekanizmaya sahip değildir.

Kasetli Tente Modelleri

Estetik yapısıyla mekanlarınıza şıklık sağlayacak kasetli tenteleri, rüzgar ve güneş sensörlü  olarak üretilmesinin yanı sıra, uzaktan kumandalı üretimiyle, otomatik tente işlevselliği kazanmaktadır.

Çift Açılır Tenteler

Mafsallı tente modelleri grubuna dahil edebileceğimiz çift açılır tenteler, kartal tente adıyla da anılmaktadır. Özellikle büyük mekanlara daha uygun olan kartal tenteler, küçük alanlarında da tercih edilmektedir. İsteğe göre kumandalı olarak da üretilen çift açılır tente, bu sayede otomatik tente işlevselliği kazanmaktadır. Müşteri isteğine göre İzmir tente tarafından güneş ve rüzgar sensörü de eklenebilmektedir.

Tekerlekli Tenteler

Tekerlekli tenteler çift açılır ve tek açılır olarak imal edilebilmektedir. Genellikle kullanım alanına göre çift açılır olarak üretilen tenteler, konumun kullanımına göre taşınabilir olma özelliğine sahiptirler.

Saçakmatik Tenteler

Birçok tente modelliyle uyarlanabilir olan saçakmatik tenteler, yatay şekilde kullanılabildiği için güneş ışınlarını, yağmur ve rüzgarı daha geniş kapsamlı olarak engellemektedir. Şanzıman mekanizması ile çalışan saçaklı tenteler, kış bahçeleri için daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Kamyonet Tentesi

İzmir tente kapalı ve açık alanların güneş, yağmur, kar, rüzgar ve diğer etkenlerden koruma amacıyla imal ettiği tentelerin yanı sıra, kamyonet tentesi alanında da siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Özellikle firmaların kamyonet şekillerine göre özel uygulamalar yapması, kamyonet tentesi çeşitlerinin yaygınlaşmasını sağladı. Araçların kapalı alan kapasitesini artırmaya ve taşımacılığı daha güvenli hale getirmeye yarayan kamyonet tentesi, açık kasa araçlara aynı zamanda şıklık kazandırmaktadır.

Uzun ömürlü ve farklı hava koşullarına göre üst düzey dayanıklılık gösteren kamyonet tenteleri, çeşitli ürünlerin kamyonetler üzerinde pazarlanması veya taşınması konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Katlanabilir ve kolaylıkla açılıp kapanabilir özellikleri ile istenilen performansı fazlasıyla veren kamyonet tentesi, farklı renk ve model seçenekleri ile İzmir tente sistemleri tarafından imal edilmektedir.

Tente Fiyatları

Tente fiyatları her üründe olduğu gibi, tente modellerinde de ürünün kalitesi ve montaj edilecek yerin genel durumuna göre, tente fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle her ne kadar buradan fiyat verilebilecek olsa da, istediğiniz ürünün malzeme kalitesi ve ebadının yanı sıra, montaj yerinin durumunun değerlendirilmesinden sonra, tente fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir